Sem Nedir? Ne İşe Yarar?

SEM NEDİR, NE İŞE YARAR ?

Search Engine Marketing’in kısaltması olan SEM, Türk dilinde Arama Motoru Pazarlaması olarak çevrilmiştir. Online alışveriş üreticilerinin veya firmaların, e-ticaretle uğraşanların kullanması gereken ya da bu alanlarla ilgilenen kişilerden duyduğunuz SEM kavramı nedir, faydaları nelerdir gibi merak ettiğiniz her soru bu yazıda açıklanacaktır.

SEM NEDİR?

Arama motoru pazarlaması anlamına gelen SEM, arama moturu reklamcılığı olarak da tanımlanabilir. Arama motorlarında daha görünür ya da kolay bir şekilde ulaşılabilir olmak amaçlanır. Bu yönde çalışmalar yapılır, stratejiler düzenlenir.

Web sitenizdeki akışı artırmak ve hedef kitleye daha kısa sürede ulaşmanız adına ücretli bir reklamcılık yapılır. Bu sayede kısa sürede daha çok kişiye markanızı duyurabilirsiniz. Bir nevi markanızı duyurup tanıtan aracı olarak da görebilirsiniz.

SEM’İN FAYDALARI NELERDİR?

 1. İnternet ortamında daha görünür olmanızı sağlar.

 2. İnternet aramalarında üst alanda yer alırsınız.

 3. Hedef kitlenize kısa sürede daha kolay bir şekilde ulaşırsınız.

 4. Satışlarınızın artmasını sağlar.

 5. Bilinirliğinizi artırır.

 6. İmajınızı korur.

 7. Daha çok kişiye ulaşmanızı sağlar.

 8. Markanızın kısa süre içinde yükselmesini sağlar.

 9. Marka değerinin artmasını sağlar.

 10. Minimum bütçeyle maksimum performans almanızı sağlar.

 11. Kâr marjınız yükselir.

SEM’in bu faydalarını kısa süre içinde görebilmeniz için planlı hareket etmeniz gerekir. Strateji oluşturarak bunu başarmanız mümkün olacaktır. Bu konuda Mert Arı Medya size her türlü danışmanlığı yaparak markanızı hak ettiği konuma getirir. Kısa süre içinde başarıya ulaşmak isteyenler buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilir.

SEM VE SEO ARASINDAKİ FARK NEDİR ?

 1. SEM, müşteri kitlesi daha fazla olur.

 2. SEM, görsel ve reklam odaklı olarak yapılır.

 3. SEM, SEO’ya göre daha fazla maliyetlidir.

 4. SEM, hızlı bir şekilde sonuca ulaşmanızı sağlar.

 5. SEO çalışmaları az maliyetlidir.

 6. SEO çalışmaları kalıcı olacak şekilde düzenlenir.

 7. SEO, metin içeriklerinde önem arz eder.

 8. SEO, çalışmalar daha uzun solukludur.

Markanın ihtiyacına göre ikisinden de yararlanılabilir. İki çalışmada ayrı ayrı önem taşımaktadır. İçerik olarak farklı olsa da performans bakımından katkıları çok fazladır. Markanızda gelişim yaşamak istiyorsanız tercih etmeniz tavsiye edilir.

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini