Banner Nedir? Ne İşe Yarar?

BANNER NEDİR , NE İŞE YARAR ?

Banner, Türk diline tam olarak çevrilmemiş bir kavramdır. Genel olarak reklam ve medya dünyasında kullanılan bu kavram, web sitelere yüklenen görseller olarak açıklanabilir. Tanıtım amaçlı web sitelere uygun bir şekilde görsel hazırlanır ve yüklenir. Bu sayede hedef kitleye daha çabuk ulaşırken bilinirliğini de artırır. Bir pazarlama stratejisi olarak da açıklanabilir.

BANNERİN FAYDALARI

 1. Banner tasarımları, markanızın satışlarını artırır.

 2. Prestij sağlar.

 3. Bilinirliğinizin artmasında yardımcı olur.

 4. Hedef kitlenizi artırır, müşteri potansiyeliniz yükselir.

 5. Kısa sürede daha çok kişiye ulaşmanızı sağlar.

 6. Markanızın performansını artırır.

BANNER NASIL YAPILIR ?

Hedef kitlenizin ziyaretçi olduğu web sitesi belirlenir. Web sitenin tasarımına uygun bir banner tasarlanır. Banner tasarımında standart ölçüler bulunur. Bu ölçüleri dikkate alarak banner tasarlamanız gerekir. Bahsedilen banner ölçüleri, web sitesine uygunluğu bakımından önem arz eder.

Banner tasarımı genelde görsel odaklı olur, farklı bir slogan veya indirim haberleriyle dikkatin markaya çekilmesini sağlar. Banner tasarımında hangi markanın tanıtımı yapılacaksa o markaya ait logonun da bannerde bulunması gerekir.

Sizin hedef kitlenize ait bir web sitesinde görüntülendiğinizde ve müşteri bannere tıkladığında sizin web sitenize geçer, bu sayede müşterileri kendi sitenize yönelterek satış stratejisi uygulayabilirsiniz.

ETKİLİ BANNER TASARIMI NASIL YAPILIR ?

Banner tasarımlarında farklı ve özgün bir hava yarattığınız takdirde müşterileri hedefinize çekmeniz daha kolay olacaktır. Hedef kitlenizin ölçütlerini dikkate alarak bir strateji planlamasıyla hareket ederseniz başarı size gelecektir. Banner tasarımında etkileyici olmak istiyorum, bu başarı ölçütleri nelerdir diye soranlar adına aşağıda maddeler halinde açıklayacağım.

 1. İlgi çekici olmaya özen gösterin.

 2. Dikkat çekici olun.

 3. Markanıza ait özel renklerle banner tasarlayın.

 4. Görüntü kalitesi yüksek olmalı.

 5. Banner tasarımında standart ölçüler vardır, bu ölçülere uygun olarak tasarlamaya özen gösterin.

 6. Kısa ve öz bir mesaj içerecek slogan hazırlayın.

 7. Net olun, mesajınızı doğru bir şekilde iletmeye özen gösterin.

 8. Mesajınız harekete geçirecek seviyede olmalıdır.

 9. Müşterileri web sitenize hemen yönlendirebilecek bir reklam stratejisi uygulamalısınız.

 10. Mesajınızı okunabilecek yazı stiliyle tercih etmelisiniz.

BANNER TASARIM PROGRAMLARI NELERDİR ?

Banner tasarımı yaparken çeşitli birçok programdan yararlanabilirsiniz. Banner tasarlarken yararlanabileceğiniz programlar şu şekilde sıralanabilir :

 1. Photoshop

 2. Illustrator

 3. Banner Maker Pro

 4. Pixia

 5. Google Web Designer

 6. Canva

 7. Bannersnack

 8. Adobe Photoshop

 9. GIMP

 10. Bannernow

MARKAM İÇİN BANNER TASARIMI İSTİYORUM

Dijital platformda etki uyandırıp müşterileri kendinize çekmenin yolu, iyi yapılan bir reklamcılıktır. Reklamı yaparken her marka için özel olarak uygulanması gereken stratejiler bulunmaktadır. Bu stratejiler doğru bir şekilde uygulandığı takdirde markanın başarıya ulaşması daha kolay olacaktır. Peki ben markam için banner tasarımı istiyorum, markamı daha ileriye götürüp büyütmek istiyorum nasıl yapabilirim diyenler için biz buradayız!

Mert Arı Medya, markanıza uygun bir planlama yaptıktan sonra size uygun bir strateji oluşturur ve ekibinde bulunan kreatif çalışanlarıyla sizi özgün, farklı kılar, sizi dilediğinizin ötesine taşımada yardımcı olur. O halde başarıya doğru, Mert Arı Medya!

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini