Kreatif Tasarım Nedir?

İngilizceden dilimize geçen kreatif kelimesinin sözcük anlamı yaratıcı veya yaratıcılık olarak tanımlanabilir. Hayal gücünün zeka ile harmanlanması sonucunda ortaya çıkan işler kreatif işlerdir. Reklam sektörünün en önemli detaylarından biri olan özgün ve kreatif tasarımlar, herkesten farklı olmanızı sağlar.

Tasarım alanında orijinal işler üretmek ve hedef kitle tarafından kolayca anlaşılabilir olmak önemlidir. Bunun  için standart düşünceleri bir kenara bırakmak gerekmektedir. Yeni yaratıcı tasarımlar ortaya koyarak yaratıcı düşünce yeteneğine sahip olmak gerekmektedir.

Reklamcılıkta halihazırda işi farklı boyutlara ulaştırmak yaratıcı düşünce yeteneğinin temelini oluşturur.

Değişen ve gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan yapay zeka, zamanla bir çok meslek grubunun yerini almayı başardı. Bu sayede çoğu iş grubunda insan gücüne duyulan ihtiyaç azalmaya başladı. Reklam sektöründe bulunan yaratıcı insanların fikirleri hayatın her döneminde duyulan ihtiyaçlar arasında olacak.

Kreatif Düşünceye Sahip Olan İnsanların Temel Özellikleri;

  • Beynin sağ lobunu kullanırlar.
  • Yaratıcı düşünce yeteneğine sahip insanlar detayları daha hızlı algılarlar.
  • Mevcut olan konu üzerinde yaracı alternatifler oluştururlar.
  • Hayal güçlerini yoğun şekilde kullanırlar.
  • Kreatif insanlar pozitif, meraklı, paylaşmayı ve deneyimlemeyi severler.

Mert Arı Medya İlhamını Nereden Alıyor?

Neredeyse her şeyin tasarlandığını düşündüğünüz bir reklam çağında en güç olay kreatif tasarımlar ortaya koymaktır. Daima bir değişim çizgisinde bulunan Mert Arı Medya, kreatif düşüncelerin ayaklandığı bir reklam ajansı.

Peki yaratıcı düşünce yeteneğine sahip olan genç reklam ekibi, kreatif tasarımlar için nereden ilham alıyor?

Reklam sektörüne yeni ve kreatif bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen Mert Arı Medya ‘da tüm işler eşsiz ilhamlar sonucunda hayat buluyor.

Az önce sizlerle kreatif tasarım sürecinin sadece ilk adımından bahsettik. Bundan sonraki adımlarımız ise tamamen yaratıcı düşünce yeteneğine sahip olan tasarım ekibimizin ellerine emanet ediliyor.

Mert Arı Medya ailesine katılan tüm markalarımızı fazlasıyla benimsiyor ve profesyonel bakış açısıyla yorumluyoruz. Her markamızın bizimle beraber çıkacağı yolu başarı ve yaratıcılık ile buluşturuyoruz.

Prodüksiyon Hizmeti isimli blog yazımızı okumak için buraya tıklayınız!

kreatif_tasarım-nedir-2-1

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini