2022’nin En Önemli Pazarlama Trendleri

Deloitte ‘2022 Küresel Pazarlama Trenleri’ raporunu yayımladı!

18 ay içerisinde üst düzey yöneticilere ışık tutacak olan raporda 7 pazarlama trendi yer almaktadır. Gelin bu başlıklara detaylı şekilde göz atalım!

Amaç ile büyümek

Özellikle hızlı büyüyen markalar salt fiyat  ile rekabet etmeyi bırakıp özgün ve karlılığın ötesine geçen bir amaçla var olduklarının taahhüdünü veriyorlar ve iletişimini yapıyorlar.

Kapsayıcı pazarlama

Toplulukların artan çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ihtiyaçlarına doğru yanıtı veremeyen organizasyonlar hem bugünün hem yarının müşterisini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyor.

Akıllı-yaratıcı motoru geliştirmek 

Genel olarak pazarlama profesyonellerinin kültür hızında hareket eden bir yetenek modeline ihtiyacı var. Bu da yaratıcı ve analitik yetenek gruplarını çevik bir anlayış ile entegre etmekle ve dışarıdaki yeteneklerden yeni formlarda yararlanmayı başarmakla mümkün.

Çerezsiz bir dünyada müşterilerle buluşmak

Pazarlama profesyonelleri, üçüncü taraf çerezlerin gittikçe kullanılamaz hale geldiği bir dünya için, birinci taraf veri stratejilerinden başlayarak hazırlıklarını yapmalı.

İnsan odaklı veri deneyimi tasarımı

Birinci taraf veri stratejisi tek başına yeterli değil. Bu bağlamda insan odaklı veri deneyimi tasarlamak, verilerin kullanımını yararlı bulan  bireyleri gözetmeyi de gerektiriyor.

Hibrit deneyimi güçlendirmek

Markalar hibrit deneyimlerinin bütüncül olmasını sağlayabilmek için insan odaklı tasarım ilkelerini benimsemelilerdir.

Müşteri hizmetlerinde yapay zeka ile çağ atlamak

Doğru zamanlı tekliflerin tüketicilerin satın alma kararları üzerinde önemli etkisi var. Bu nedenle insan dokunuşu ile yapay zekayı entegre ederek her ikisinde de yeni açılımlar sağlanabilmektedir.

Küresel Reklam Harcamaları isimli blog içeriğimizi okumak için buraya tıklayınız!

Rapor detaylı incelemek için tıklayınız!

PAZARLAMA TRENDLERİ

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini