Google Trends Background Nasıl Yapılır?

Pek çok girişimci her zaman kendilerine şu soruyu sormuştur: Google Trends ne için kullanılır? Google Trends sizin ortalama veya standart SEO aracınız değildir. Dropshipping ve e-Ticaret evreninde olanlar Google Trends’i oldukça kullanışlı buluyor. Özellikle de bazı ürünlerin sezonluk trendleri ve hatta nişiniz hakkında onları bilgilendirmek söz konusu olduğunda. Konumlarını akıllıca takip ederek rakiplerinizin önüne geçmek için kullanabilirsiniz.

Bu Google Trends Background Nasıl Yapılır? yazımızda, çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız avantajınız için kullanabileceğiniz bazı hayati bilgileri keşfedeceksiniz. Anahtar kelime araştırması için Google Trends’i nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğiz. Ayrıca aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli ipuçlarını öğreneceksiniz.

Google Trend nedir?

Google Trendler, belirli bir terimin Google’ın arama motoruna manuel olarak kaç kez girildiğini gösteren bir trend arama özelliğini ifade eder. Bu, belirli bir süre boyunca web sitesinin tüm arama hacmiyle ilgilidir.

Peki, Google Trend ne için kullanılıyor?

Google Trendler, karşılaştırmalı anahtar kelime araştırması için yararlıdır. Ayrıca anahtar kelime arama hacminde olayla tetiklenen ani artışları keşfetmek için kullanırız.

Google Trends ayrıca anahtar kelimeyle ilgili arama verileri sağlar. Ayriyetten buna arama motoru kullanıcıları hakkında coğrafi bilgilerin yanı sıra arama hacmi endeksi de dahildir.

Anahtar Kelime Araştırması için Google Trendleri Nasıl Kullanırız?

Çevrimiçi aracı ziyaret ederek ve şu anda trend olan anahtar kelimeleri Google Trendler’i kolayca keşfedebilirsiniz. Hatta ek bilgi için çok daha derine inebilirsiniz.

Örneğin, Google Trends kısa süre önce, belirli şehirlerde veya eyaletlerde en çok yapılan “nasıl yapılır” arama sorgularının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler, son derece alakalı arama terimleri gibi koronavirüsle ilgili trend aramalarla ilgili bilgileri paylaştı. Ayrıca, belirli bir terim için arama hacminin farklı yerlerde ve zaman içinde nasıl değiştiğini görmek için çevrimiçi aracın üst kısmında bulunan arama kutusuna belirli bir arama terimi girebilirsiniz. Daha ayrıntılı veya ince ayarlı veriler için zaman çerçevesini, konumu, arama türünü (haberler, web, YouTube, alışveriş), sektörü veya kategoriyi değiştirebilirsiniz.

Google Trends Background Yapmak

  1. Ekran koruyucu dosyasını indirin ve sıkıştırmayı açın.
  2. WebViewScreenSaver.saver’a çift tıklayın ve Sistem Tercihleri’nde açacaktır.
    Şimdi “Ekran Koruyucu Seçenekleri…” üzerine tıklayın ve yeni bir URL ekleyin.
    URL için tıklayın.
  3. Şimdi ekran koruyucuyu önizleyin.

Artık harika bir ekran koruyucusuna sahipsiniz!

Google Trends ile ilgili yazımızın devamına ulaşmak için sitemizi kontrol etmeyi unutmayın!

Diğer gelişmeler için instagram adresimizi takip edin.

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini