Zayıf İçerik Nedir?

Zayıf içerik, arama motorlarının gözünde katma değeri olmayan içerikler olarak adlandırılan içeriklerdir. SEO çalışmaları için son derece önem arz eden içeriklerin tamamen organik olması çok önemlidir. Google’ın 2011 yılında yayınladığı Panda güncellemesiyle içeriklerin kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilmesi çok önemli bir hale geldi.

Anahtar kelimelerle dolu blog yazıları, yinelenen içerik ve düşük kaliteli sayfalar SEO uyumu bakımından yetersizlerdir. Düşük kelime sayısına sahip sayfalar ve yüzeysel içerikler zayıf içeriğin örnekleri arasında yer alırlar. Zayıf içerik, sadece Google’da değil diğer arama motorlarında da problem yaşamınıza sebep olur. Şimdi içeriğinizin zayıf içerik olarak algılanmasına neden olan maddelerden bazılarına kısaca göz atalım.

1) Kopya İçerikler

İçerik ne kadar kaliteli olursa olsun kopyalanarak oluşturulmuşsa, katma değeri olmayan zayıf içerik olarak algılanır. Bu tarz içeriklerin kullanıcılara yarar sağlamadığı dolayısıyla geri planda kalmasına neden olur.

2) Yüzeysel İçerikler

Google, uzun içerikleri sevse de kelime sayısı ne kadar fazla olursa olsun hiçbir şey anlatmadığınız bir içeriğe sahip olabilirsiniz. Bu tür içerikler yüzeysel içerik olarak adlandırılır ve zayıf içerik kategorisine girer. Google içeriklerinde uzmanlık ve yetki ister. Aram sonuçlarında kullanıcılara mümkün olduğunca değer katmak ister.

3) Otomatik İçerikler

Otomatik olarak hazırlanan içeriklere verilen isimdir. Çeşitli araçlarla oluşturulan otomatik içerikler en tehlikeli zayıf içerik türüdür. Bu tür içeriklerde yazım hatası ve anlatım bozuklukları ortaya çıkar. Bu durum Google tarafından kural ihlali olarak karşılanır ve internet sitesinin değerini düşürür.

4) Benzer İçerikler

Artık internet siteleri her tarza uygun içerikler üretiyor. Fakat bazı internet siteleri aynı konuları sıkça karşımıza çıkarıyor. Bu tür içerikler Google tarafından zayıf içerik olarak adlandırıldığı için bu tür içerikler oluşturulmamaya özen göstermelidir.

5) Yazım Hataları

Google ve diğer arama motorları yazım kuralları konusunda oldukça hassastır. Çünkü yazım hataları güvenilirlik açısından size zarar verirler. Yanlış yazılmış kelimeler ve dil bilgisi hatalarıyla dolu bir içerik sayfası, içeriğe çok fazla özen gösterilmediğini ortaya koymaktadır.

6) Anahtar Kelime Doldurma

Arama motorları, bağlam dışı anahtar kelime kullanımını iyi bir performans olarak algılamazlar. Bununla birlikte paragrafta doğal olmayan biçimde kullanılmış anahtar kelimeleri içeren sayfaları değerlendirmezler.

Yukarıda belitmiş olduğumuz zayıf içerik sebeplerine dikkat ettikten sonra içeriklerinizi kullanıcılarınıza yararlı olacak şekilde geliştirin. Bunu yaparken ilgili konu hakkında daha fazla bilgiler verebileceğiniz gibi aynı konuya farklı yerlerden bakarak da içerik geliştirmesi yapabilirsiniz. Böylece internet sitenizi ziyaret eden kullanıcılarda daha profesyonel bir imaj yaratabilirsiniz.

En iyi SEO uyumlu içerikleri yaratmak için öncelikle içeriğin ne olduğunu bilmeniz oldukça önemli! İçerik Nedir? İsimli blog yazımızdan doğru içerik üretmek hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini