WordPress Nedir, Ne İşe Yarar? Merak Edenler İçin

WordPress Nedir, bugün bundan bahsedeceğiz! Aslında temel bir anlatımla; yazılım bilmeden kendi web sitenizi kurmanızı sağlar. Tabi temel ölçekte bir eğitim gerektirir. Ancak özellikle blog sitelerinizi rahatlıkla kurmanızı sağlar. Ve içeriklerinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Şu an İnternet üzerindeki web sitelerin %40’ı WordPress tabanlı kurulmuştur. İşletmeler içinde oldukça yarar sağlar. Çünkü yönetimi daha kolaydır ve temel düzeyde de olsa işleyişi hemen anlamanızı sağlar.

WordPress Nedir?

WordPress, web siteleri ve blog siteleri oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlar. İnternetteki web sitelerin %40’ından fazlası WordPress tabanlıdır. En iyi kısmı ise, HTM, PHP ya da CSS’İ bilmeden internet sitenizi kurmanızı sağlamasıdır. Bununla birlikte kodlama bilmeniniz halinde, WordPress tabanlı internet sitenizi özelleştirebilirsiniz.

WordPress Maliyeti Nedir?

Platformun kendisi ücretsizdir. Yani kullanmak için bir para ödemenize gerek yok. Ancak web sitenizi oluşturmak için web hosting ve domain kaydı için ödeme yapmalısınız. Domain kaydınızı ve web hosting işlemlerinizin ardından WordPress’i kullanmak için ekstra para ödemenize gerek yoktur. Hosting ve domain maliyetleriyse farklılık göstermektedir. Hosting ve domain sağlayıcı kuruluşlar tarafından fiyatta farklılık olabilmektedir. Domain isimlerinde de fiyatlar değişmektedir. Dolayısıyla fiyatta size uygun en iyi araştırmayı yapmalısınız.

WordPress İle Ne Tür Web Siteleri Yapabilirsiniz?

WordPress kullanarak yapabileceğiniz internet sitesi türlerini sizin için açıkladık:

  • Blog Sitesi
  • E-Ticaret Web Sitesi
  • Podcast yayınları için web sitesi
  • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Yani WordPress ile istediğiniz türde web sitelerinizi oluşturabilirsiniz.

WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress’te internet sitelerinizi kurmak kolay bir işlemdir. İlk önce yapmanız gereken web hosting sağlayıcınızı belirledikten sonra WP’i yüklemektir. Bu işlemi de birkaç tıklama ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Web sitenizin kurulumu ve bakımı için hosting sağlayıcı şirketin teknik personelini kullanabilir ve yönetilen WordPress hosting hizmetini de paketinizin içine ekleyebilirsiniz.

Tüm bunlardan sonra web siteniz için belirli tema seçebilirsiniz. Önceden oluşturulmuş birçok düzenler mevcuttur. Dolayısıyla hazır içerikleri kullanarak sitenizin temasını belirleyebilirsiniz. Ve istediğiniz eklentileri de eklentiler kısmına erişerek halledebilirsiniz. Tamamen kullanıcı dostu yönlendirmeler mevcuttur. Ve rahatlıkla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Dilediğiniz siteyi hızlıca tasarlamanıza olanak sağlar.

İçeriklerimize göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Başarılı bir iş stratejisi oluşturmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için marka rakip analizi önemlidir. Bu analiz, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenize, pazar

Kodlama, bilgisayar bilimlerinin temel taşlarından biridir ve bir dizi farklı programlama dilini içermektedir. Bu yazıda, çeşitli kodlama türlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek, her birinin özelliklerini